Czech.global propojí krajany ve světě

  • 15. 12. 2020
  • Novinka
  • 2 min. čtení

Dva a půl milionu lidí, kteří dnes trvale žijí za hranicemi Česka, bez váhání řeknou „jsem Čech“ nebo „moje rodina pochází z Čech“. Jedná se přitom o děti emigrantů z dob komunismu, vědce, podnikatele, umělce, studenty, kteří se vypravili do světa s cílem uspět. Právě pro tyto krajany je určena nová platforma czech.global, jejímž cílem je propojit všechny Čechy, potomky Čechů a přátele České republiky kdekoli na světě, aby neztráceli kontakt mezi sebou a současně zůstávali ve spojení s Českou republikou.

Nová komunikační platforma czech.global byla zpřístupněna v polovině letošního roku a má jasný cíl: propojit, pomáhat, nalézat kontakty, zpřístupňovat. Projekt Ministerstva zahraničních věcí přiblížil v jednom z rozhovorů pro Český rozhlas Jiří Krátký, zvláštní zmocněnec pro krajanské vztahy.

Ministerstvo zahraničí v tomto projektu reaguje na impuls, který vznikl mezi samotnými Čechy v zahraničí. Musím říct, že to byla věc, která se často opakovala při mých zahraničních cestách. Řada z nich se na mě obrátila, proč ministerstvo zahraničí nemá nějaký nástroj, jakým způsobem by bylo schopno propojit svůj zahraniční kapitál, který má v lidech v zahraničí do nějakéhospolečného sdílení, do sítě," uvedl Jiří Krátký v tomto rozhovoru.

Podle dalšího z organizátorů platformy Tomáše Studeníka má být účelem projektu kontaktování, nalézání přátel a přínosných propojení, která mohou být užitečná i v případě překážek či strastí. Navíc slibuje napojení na partnery a instituce.

Prvotní pobyt v cizí zemi může být někdy složitější, lidé se tam třeba nedokáží tak rychle zorientovat, nedokáží na dálku vyřídit spoustu věcí administrativně. Portál je stavěn od začátku tak, aby řešil ty největší problémy a nedostatky nejenom v komunikaci, ale i v businessu, v životě, vzdělávání, vědě, které dneska žádná síť takto neřeší,“říká Tomáš Studeník.

  • Portál czech.global mohou využívat čeští občané, kteří studují, žijí, pracují v jakékoli zemi světa.
  • Více podrobností a kontakty naleznete zde.
  • Záštitu nad projektem udělilo Ministerstvo zahraničních věcí České republiky.
  • Hlavním partnerem projektu jsou Česká centra.

Mohlo by vás zajímat

13. 2. Novinka
Hledáme koordinátora/koordinátorku pro Tchaj-pej

Hledáme koordinátora/koordinátorku pro Tchaj-pej

Česká centra vyhlašují výběrové řízení na obsazení místa koordinátora/koordinátorky pro Tchaj-pej.

10. 2. Novinka
České hrdinky v Kuvajtu

České hrdinky v Kuvajtu

Výstava České hrdinky, kterou již několik let úspěšně propagují Česká centra po celém světě, se minulý týden...

6. 2. Novinka
Open Call: Terra incognita

Open Call: Terra incognita

Galerie současného umění v Opolí vyhlašuje otevřenou výzvu na uměleckou rezidenci „Terra incognita“.

×

Nalezeno v událostech

Nalezeno v blogu