Jak čeští spisovatelé zhodnocují stav nouze? Jak se karanténa, izolace a nečekaná absolutní proměna životů lidí zrcadlí v jejich tvorbě? Na to najdou čtenáři odpověď ve sbírce sedmnácti povídek, ve které autoři promlouvají o různých aspektech, projevech důsledků pandemie a jiných výjimečností všední každodennosti. O antologii Objekty v zrcadle jsou blíž, než se zdají být si můžete tento týden zahrát v soutěži serveru iROZHLAS.cz.
Jak vysvětluje v úvodu knihy generální ředitel Českých center Ondřej Černý, myšlenka takzvaných korona povídek se zrodila v Českém centru Berlín.
„Cílem bylo získat originální autorský beletristický text pro prezentaci na webu a sociálních sítích, a to od českého autora, který má silný vztah k německému prostředí,“ říká s tím, že nápad posléze převzala a dále rozvinula česká centra v Izraeli, Japonsku, Německu, Rakousku, Rusku, Řecku a v USA.
„Přítomnost či stín přítomnosti pandemického covidu velmi intenzivně vstupuje do našich každodenních životů. Povídky obsažené v této antologii tak lze vnímat jako svědectví této mimořádné doby.“
Zapojit do soutěže se můžete skrze tento odkaz.
U Čechů je potřeba posilovat národní sebevědomí, aby si uvědomili, na co mohou být hrdí. V rozhovoru pro Aktuálně.cz...
Výstava nazvaná Franz Kafka: člověk své i naší doby byla ve čtvrtek 1. srpna 2024 slavnostně zahájena na Mariánském...
Muniční iniciativa, prezident Petr Pavel, barokní kostely i videohry. To vše je součást české kulturní diplomacie,...