Datum události: 16. 3. 2021 Jako pátý díl ze série Global Science Café vám přinášíme diskusi na téma Vividbooks: Použití moderních technologií ve vzdělávání aneb jak vypadá budoucnost školství?
Nadchnout děti pro fyziku nemusí být věda. Seznamte se s Vividbooks, interaktivními učebnicemi s rozšířenou realitou! Vividbooks kombinují kvalitní edukativní obsah se současným designem a moderními technologiemi, které umí děti zaujmout. Rozšířená realita jako kouzlem přivede k životu i zdánlivě nudný fyzikální obrázek – a právě tehdy dítě dostane chuť dozvědět se víc. Interaktivní lekce pak podporují žáky v aktivním učení a přemýšlení o světě kolem nich. Společně s učiteli tak Vividbooks pomáhají dětem odhalit pravé krásy fyziky.
O hostech
Petra je ředitelka Základní školy Livingston v Praze Čakovicích. Na škole začínala jako učitelka angličtiny a ICT koordinátorka. Mezi lety 2015 a 2018 působila jako certifikovaná lektorka pro Apple ve školství, kdy měla možnost spolupracovat s řadou škol a učitelů po celé České republice. Ve spolupráci s NIDV vedla dva ročníky úspěšného cyklu seminářů Učitel a/nebo tablet a pravidelně vedla workshopy na této konferenci. Je certifikovaným školitelem společnosti Apple pro školství a členkou prestižní komunity učitelů a vzdělavatelů z celého světa Apple Distinguished Educators. Od 11. března 2020 už několikrát úspěšně převedla svou školu do online prostředí. Spolu se svými kolegy vytvořila a průběžně zdokonaluje systém zapojování dětí do školy na dálku.
Vítek Škop je grafický designér, absolvent UMPRUM a popularizátor užitečného designu. Za sebou má zahraniční stáže v Londýně, Barceloně a New Yorku. Na té poslední začal tvořit projekt Vividbooks, který později představil jako svoji diplomovou práci a vytvořil z něj úspěšnou společnost. Vividbooks jsou interaktivní učebnice pro děti a jejich cíl je jednoduchý – udělat vědní obory pro děti ve školách po celém světě trochu zábavnější.
O moderátorovi
Michael Londesborough je britský vědec pracující v Ústavu anorganické chemie Akademie věd ČR, zaměřuje se na výzkum sloučenin boru. Je držitelem mnoha vědeckých ocenění, mj. třikrát vyhrál cenu pro české/slovenské mladé anorganické chemiky. Spolupracuje s British Council v Praze, podílí se na popularizačních projektech Akademie věd ČR, České televize a Národního technického muzea. Věnuje se zejména zpřístupňování vědy široké veřejnosti, vyučování mladých lidí a posilování mezinárodních vztahů mezi mladými vědci (soutěž FameLab). Za své popularizační aktivity získal např. od AV ČR Medaili Vojtěcha Náprstka (2009).
O Global Science Café
Global Science Café Czech Centres (GSC) je cyklus populárně-vědeckých přednášek a debat s nejlepšími českými vědci, inovátory, ekonomy a dalšími významnými osobnostmi pořádaný Českými centry a sdílený v rámci celosvětové sítě Českých center. Jde o neformální fórum určené k diskuzi nad současnými vědeckými a společenskými otázkami.
Partneři
22. června 2020 jsme z ČVUT vysílali živý přenos druhého Global Science Café, tentokrát na téma Výzkum a inovace v bo...
Global Science Café / Czech Centres (GSC) je cyklus populárně-vědeckých přednášek a debat s nejlepšími českými vědci,...
Srdečně vás zveme na debatu Design jako diplomacie. O tom, jak design spoluutváří obraz země ve světě, budou v rámci...
Přijďte oslavit Evropský týden mobility kulturou. Pod záštitou projektu CYCLE UP! propojujeme umění s udržitelnou...
Srdečně Vás zveme na 18. ročník Noci literatury, která se koná ve středu 18. září 2024 a letos ponese podtitul „Čtení...